Oluklu Mukavva

Sektörümüzde en çok kullanılan koli imalatı malzemelerinden biri de bu kağıt ürünüdür. Oldukça sert olan bu ürünün en çok tercih edilme nedeni ise dayanıklılığına rağmen hafif olan yapısıdır. Hem ham maddenin işleniş biçimi, hem de özgül ağırlığı; kalitesinden bir şey kaybettirmeden ürünü dayanıklı hale getirmektedir.

Oluklu mukavva makinesi her koli imalatı firmasının makine parkurunda bulunabilecek bir ekipman değildir. Oluklu mukavva koli üretiminde de lider olan firmamız; değişik ebat ve baskı çeşitlerinde ilgili ürünün üretimini yapmaktadır.

Oluklu Mukavva Nedir?

Selüloz ve bakır liflerinden elde edilen bu koli ham maddesi sağlamlığını bünyesindeki bakır birleşiminden almaktadır. Bu koli çeşidinin ön yüz kısmında lineer olarak tabir edilen kağıt kullanılırken, iç kısmında ise fluting cinsi kağıt kullanılır.

İcadı 1800’lü yılların son çeyreğine denk gelen bu ürün; oluklu mukavva koli imalatı esnasında kullanılmakta ve sağlamlık yönünden oldukça tatmin edici sonuçlar vermektedir.

Oluklu Mukavva Ne İşe Yarar?

Bu sağlam ürün genelde oluklu mukavva kutu ve oluklu mukavva koli imalatı yaparken kullanılır. Temel amaç; başta ağırlığa, daha sonra ise neme ve diğer koşullara dayanıklılığı arttırmaktır. Zira bu ürünün üzerine yağmur yağmadığı surette bağıl nemden etkilenmez.

Özellikle açık havada ya da rutubetin yüksek olduğu ortamlarda depolama yapan işletmeler oluklu mukavva kutu tercih etmektedir.

Oluklu Mukavva Üreticileri

Firmamız OMKATAŞ Oluklu Mukavva Koli Ambalaj İmalatı A.Ş. olarak; Türkiye’deki oluklu mukavva üreticilerinden biriyiz. İstediğiniz her ebat ve boyuttaki baskılı koli veya baskısız koli siparişinizi oluklu mukavva koli şeklinde teslim etmekteyiz.

Oluklu Mukavva Çeşitleri

Temelde bu ürünün dört çeşidi bulunmaktadır. Bu koli çeşitleri aşağıdaki gibidir.

  • Tek yüz
  • Tek dalga
  • Çift dalga
  • Üç dalga

şeklindedir. Yukarıdaki sınıflandırma tamamen dalga sayısı yani ürün kalınlığı baz alınarak yapılmıştır. Oluklu mukavva renkli ürünleri kullanılarak hem renkli koliler elde edilebileceği gibi; koliye farklı bir imaj verilerek firma imajına katkıda bulunmak da mümkündür.

Hatırlatmak istiyoruz ki bu ürünleri dopel koli yani çift oluklu koli ürününden farklı bir üründür.